Art- upcykling


Czym tak właściwie upcykling różni się od znanego wcześniej recyklingu? To świadome przetwarzanie odpadów z wykorzystaniem jak najmniejszej ilości dodatkowych środków. W jego wyniku powstają nowe, wysokojakościowe produkty. O ile recycling kojarzy się większości z obniżeniem jakości, o tyle upcycling ma być nie tylko ponownym „wrzuceniem do obiegu”, ale „wrzuceniem do wyższego obiegu”.

Okazuje się, że z niepotrzebnych już nikomu rzeczy, które zalegają domu, czy poprodukcyjnych resztek można bez większego wysiłku stworzyć oryginalne i pełnowartościowe rzeczy.
Wystarczy tylko odrobina wyobraźni – Każdy, kto ruszy głową, może znaleźć nowe zastosowanie dla niepotrzebnych już przedmiotów. Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych narzędzi czy półfabrykatów.

Naszyjnik z kliszy, torba z baneru reklamowego czy bransoletki z elektroodpadów – to wszystko kryje się za upcyklingiem. Przekonajcie się, jak wygląda drugie życie zużytych przedmiotów! 

Różne ciekawe przedmioty użytkowe oraz dekoracyjne wykonane z plastikowych butelek PET po napojach,znajdziesz w naszym sklepie internetowym Sklep dianadecor


  

 

 

 

Wiosenne tegoroczne  kwiatki bratki już posadzone-w doniczkach z butelek PET.